TVX2G4R7MCD
Nichicon
型号:
TVX2G4R7MCD
描述:
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V AXIAL
用户指南
Polarization -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.906" L (10.00mm x 23.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 46 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 73.6 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF