TVX2V010MAD1LY
Nichicon
型号:
TVX2V010MAD1LY
描述:
CAP ALUM 1UF 20% 350V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 12 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 19.2 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1 µF