TVX2V2R2MAD
Nichicon
型号:
TVX2V2R2MAD
描述:
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V AXIAL
用户指南
Polarization -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.669" L (8.00mm x 17.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 24 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 38.4 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF