TW-03-03-G-D-250-SM
Samtec Inc.
型号:
TW-03-03-G-D-250-SM
品牌:
Samtec Inc.
描述:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.217" (5.512mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin 0.467" (11.862mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.250" (6.350mm)