TW-03-03-T-D-275-075-003
Samtec Inc.
型号:
TW-03-03-T-D-275-075-003
描述:
CONN HEADER DUAL 2MM 6POS TIN
Color Black
Length - Post (Mating) 0.185" (4.699mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.535" (13.589mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.275" (6.985mm)
Length - Tail 0.075" (1.905mm)