TW-05-04-S-D-290-SM-A
Samtec Inc.
型号:
TW-05-04-S-D-290-SM-A
品牌:
Samtec Inc.
描述:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.197" (5.004mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.487" (12.370mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)