TW-05-06-G-D-120-160
Samtec Inc.
型号:
TW-05-06-G-D-120-160
品牌:
Samtec Inc.
描述:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.393" (9.982mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin 0.673" (17.094mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.120" (3.048mm)
Length - Tail 0.160" (4.064mm)