TW-05-07-F-D-490-SM-A
Samtec Inc.
型号:
TW-05-07-F-D-490-SM-A
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.261" (6.629mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 0.751" (19.075mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.490" (12.450mm)