TW-07-03-L-D-240-100
Samtec Inc.
型号:
TW-07-03-L-D-240-100
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.195" (4.950mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.535" (13.589mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.240" (6.096mm)
Length - Tail 0.100" (2.540mm)