TW-07-12-F-D-750-180
Samtec Inc.
型号:
TW-07-12-F-D-750-180
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.180" (4.572mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin 1.110" (28.194mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.750" (19.050mm)
Length - Tail 0.180" (4.572mm)