TW-08-03-LM-D-370-SM-P-TR
Samtec Inc.
型号:
TW-08-03-LM-D-370-SM-P-TR
品牌:
Samtec Inc.
描述:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.097" (2.464mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.467" (11.862mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.370" (9.400mm)