TW-08-06-SM-D-375-SM-LC-P-TR
Samtec Inc.
型号:
TW-08-06-SM-D-375-SM-LC-P-TR
Color Black
Length - Post (Mating) 0.230" (5.842mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.605" (15.367mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.375" (9.525mm)