TW-08-08-L-D-420-105
Samtec Inc.
型号:
TW-08-08-L-D-420-105
Color Black
Length - Post (Mating) 0.306" (7.772mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.831" (21.107mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.420" (10.668mm)
Length - Tail 0.105" (2.667mm)