TW-09-08-G-D-375-100
Samtec Inc.
型号:
TW-09-08-G-D-375-100
Number of Rows 2
Number of Positions 18
Color Black
Length - Post (Mating) 0.356" (9.042mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin 0.831" (21.107mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.375" (9.525mm)
Length - Tail 0.100" (2.540mm)