TX24-100R-10ST-E1E
JAE Electronics
型号:
TX24-100R-10ST-E1E
描述:
CONN RCPT 100POS VERT GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.563" (14.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series TX24
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Pitch 0.050" (1.27mm)
Mfr JAE Electronics
Features Board Lock
Package Tray
Mated Stacking Heights 16mm, 18mm, 22mm