TXD2SA-12V-4-Z
Panasonic Electric Works
型号:
TXD2SA-12V-4-Z
描述:
RELAY GEN PURPOS DPDT 10MA 12VDC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 10VDC - Max
Termination Style Gull Wing
Contact Rating (Current) 10 mA
Coil Current 23.3 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 514 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series TX-D
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Must Operate Voltage 9 VDC