TXS2SS-LT-1.5V-X
Panasonic Electric Works
型号:
TXS2SS-LT-1.5V-X
描述:
TXS RELAY 2 FORM C 1.5V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 46.7 mA
Coil Resistance 32.1 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Seal Rating Sealed - Fully
Contact Form DPDT (2 Form C)
Relay Type General Purpose
Series TX-S
Operate Time 5 ms
Coil Voltage 1.5VDC
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Mfr Panasonic Electric Works
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 1.2 VDC