WeEn Semiconductors
型号:
TYN20Y-600TFQ
封装:
TO-220AB
批次:
-
描述:
PLANAR PASSIVATED SILICON CONTRO
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.931
$0.931
10
$0.7638
$7.638
100
$0.594415
$59.4415
500
$0.503842
$251.921
1000
$0.410428
$410.428
2000
$0.386365
$772.73
5000
$0.367973
$1839.865
10000
$0.350987
$3509.87
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Current - Off State (Max) | 10 µA |
| SCR Type | Standard Recovery |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 40 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 12.7 A |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.6 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Voltage - Off State | 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Isolated Tab |
| Mfr | WeEn Semiconductors |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TYN20 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 20 A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 225A, 248A |