TZMC11-GS18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
TZMC11-GS18
描述:
DIODE ZENER 11V 500MW SOD80
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package SOD-80 MiniMELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8.2 V
Series Automotive, AEC-Q101, TZM
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms