TZX12D-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
TZX12D-TR
封装:
DO-35 (DO-204AH)
描述:
DIODE ZENER 12V 500MW DO35
库存 : 29216
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 9.5 V
Series Automotive, AEC-Q101, TZX
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 35 Ohms