NKK Switches
型号:
UB15NBKW015F-FF
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.286
$11.286
10
$10.1916
$101.916
25
$9.70102
$242.5255
40
$9.210488
$368.41952
80
$8.88345
$710.676
230
$8.338435
$1917.84005
440
$7.629944
$3357.17536
945
$6.745
$6374.025
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 22.40mm x 16.20mm |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2.1 VDC |
| Series | UB |
| Type | Standard, Illuminated |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | With Barrier |
| Package | Tray |
| Color - Actuator/Cap | Green |
| Base Product Number | UB15NBK |