UB2-12SNUN
KEMET
型号:
UB2-12SNUN
品牌:
KEMET
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12VDC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Termination Style Gull Wing
Contact Rating (Current) 1 A
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series UB2
Operate Time 2 ms
Mfr KEMET
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Alloy, Gold Alloy
Must Operate Voltage 9 VDC