NKK Switches
型号:
UB225SKW036F
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$25.783
$25.783
10
$23.4156
$234.156
25
$22.363
$559.075
50
$21.17911
$1058.9555
100
$20.38985
$2038.985
250
$19.074366
$4768.5915
500
$16.280625
$8140.3125
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | LED, Green |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | - |
| Circuit | DPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 3.5 VDC |
| Series | UB2 |
| Type | Standard, Illuminated |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Sealed - Fully |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | - |
| Base Product Number | UB225SK |