NKK Switches
型号:
UB226KKW015D-1JD
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$16.359
$16.359
10
$14.66895
$146.6895
25
$14.0239
$350.5975
50
$13.29867
$664.9335
100
$12.81512
$1281.512
250
$12.009102
$3002.2755
500
$11.122524
$5561.262
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | LED, Amber |
| Operating Temperature | -25°C ~ 50°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Square, Button |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Square - 17.40mm x 17.40mm |
| Circuit | DPDT |
| Mechanical Life | 200,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 2 VDC |
| Series | UB2 |
| Type | Standard, Illuminated |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-On |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | NKK Switches |
| Features | Sealed - Fully |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Clear (Amber Filter/Diffuser) |
| Base Product Number | UB226KK |