UB5C-2R7F8
Riedon
型号:
UB5C-2R7F8
品牌:
Riedon
封装:
Axial
描述:
RES 2.7 OHM 1% 5W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.40mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 Ohms
Series UB
Power (Watts) 5W