UBC1H331MNS1MS
Nichicon
型号:
UBC1H331MNS1MS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Surface Mount Land Size 0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 435.5 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UBC
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 650 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF