Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6745
$0.6745
10
$0.47975
$4.7975
50
$0.36309
$18.1545
100
$0.31616
$31.616
500
$0.234194
$117.097
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.531" (13.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 65 mA @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 125°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UBT |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 130 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 2 Ohms |