UBW1C102MHD
Nichicon
型号:
UBW1C102MHD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
库存 : 986
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 998.3 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UBW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.49 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 42 mOhms