UBY1H132MHL3TN
Nichicon
型号:
UBY1H132MHL3TN
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 1300UF 20% 50V RADIAL
库存 : 30
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.878 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 38mOhm @ 100kHz
Series UBY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.13 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1300 µF