Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.812
$2.812
10
$2.27335
$22.7335
50
$1.98379
$99.1895
100
$1.735935
$173.5935
500
$1.32259
$661.295
1000
$1.157262
$1157.262
2500
$1.115936
$2789.84
5000
$1.074602
$5373.01
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 135°C |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 1.299" (33.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.555 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 135°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 42mOhm @ 100kHz |
| Series | UBY |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.11 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 300 µF |
| Package | Bulk |