UBY2A301MHL
Nichicon
型号:
UBY2A301MHL
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 300UF 20% 100V RADIAL
库存 : 14
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 135°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.555 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 42mOhm @ 100kHz
Series UBY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.11 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 300 µF