UCJ1H330MCL1GS
Nichicon
型号:
UCJ1H330MCL1GS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Series UCJ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 200 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF