UCP180PS36
XP Power
型号:
UCP180PS36
品牌:
XP Power
描述:
AC/DC CONVERTER 36V 120W
库存 : 12
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Product Status Obsolete
Efficiency 92%
Mfr XP Power
Features PFC, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, TUV, UL
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.24" L x 2.47" W x 1.16" H (107.7mm x 62.7mm x 29.5mm)
Number of Outputs 1
Series UCP180 (180W)
Current - Output 1 3.33 A
Power (Watts) 120W (180W Forced Air)