UCR10EVHJSR015
Rohm Semiconductor
型号:
UCR10EVHJSR015
封装:
0805
描述:
RES 0.015 OHM 5% 1/3W 0805
库存 : 3624
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 50/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.333W, 1/3W