UCR18EVHFSR024
Rohm Semiconductor
型号:
UCR18EVHFSR024
封装:
1206
描述:
RES 0.024 OHM 1% 1/2W 1206
库存 : 4946
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 24 mOhms
Series UCR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W