UCS2G270MND9
Nichicon
型号:
UCS2G270MND9
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 27UF 20% 400V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UCS
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 27 µF