UCY2D390MPD1TD
Nichicon
型号:
UCY2D390MPD1TD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 39UF 20% 200V RADIAL
库存 : 733
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 325 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UCY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 650 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 39 µF