Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.1825
$3.1825
10
$2.57355
$25.7355
50
$2.24599
$112.2995
100
$1.96517
$196.517
500
$1.497257
$748.6285
1000
$1.310107
$1310.107
2500
$1.26332
$3158.3
5000
$1.216522
$6082.61
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.299" (33.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 875 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UCY |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.75 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Bulk |