Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.4795
$2.4795
10
$2.0045
$20.045
50
$1.74952
$87.476
100
$1.530925
$153.0925
500
$1.166391
$583.1955
1000
$1.020585
$1020.585
2500
$0.984143
$2460.3575
5000
$0.947692
$4738.46
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.846" (21.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 500 V |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 220 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UCY |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 440 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 15 µF |
| Package | Bulk |