UCY2H150MHD3
Nichicon
型号:
UCY2H150MHD3
描述:
CAP ALUM 15UF 20% 500V RADIAL
库存 : 137
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 220 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 440 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 15 µF