UCZ1K391MNS1MS
Nichicon
型号:
UCZ1K391MNS1MS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 390UF 20% 80V SMD
库存 : 4861
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Surface Mount Land Size 0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 800 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm @ 100kHz
Series UCZ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.6 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 390 µF