首页 / 直流转换器 / UEI15-033-Q12PM-C
minImg
UEI15-033-Q12PM-C
Murata Power Solutions Inc.
型号:
UEI15-033-Q12PM-C
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.10" L x 0.96" W x 0.32" H (27.9mm x 24.4mm x 8.1mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 4.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series UEI15 (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-SMD Module
Efficiency 89%