UEP0J331MPD1TD
Nichicon
型号:
UEP0J331MPD1TD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 185 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UEP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 277.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF