UEP1C100MDD1TD
Nichicon
型号:
UEP1C100MDD1TD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UEP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 60 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF