UEP1C221MPD
Nichicon
型号:
UEP1C221MPD
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
库存 : 1991
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 195 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 292.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF