UEP1H221MHD1TO
Nichicon
型号:
UEP1H221MHD1TO
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF