UEP2A010MDD1TA
Nichicon
型号:
UEP2A010MDD1TA
描述:
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 15 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 30 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1 µF