UES1H3R3MDM1TA
Nichicon
型号:
UES1H3R3MDM1TA
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UES
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF