UFG1C330MDM1TD
Nichicon
型号:
UFG1C330MDM1TD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL
库存 : 7145
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 57 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UFG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 114 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF