UFG1V101MPM
Nichicon
型号:
UFG1V101MPM
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 176 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 264 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF