UFW1E682MHD
Nichicon
型号:
UFW1E682MHD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL
库存 : 176
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.398" (35.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.59 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UFW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.9785 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 6800 µF