UFW1J330MED1TA
Nichicon
型号:
UFW1J330MED1TA
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 140 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UFW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 280 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF